CPL2512T100M
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CPL2512T100M
Part Number : CPL2512T100M
Manufacturer : TDK Corporation
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CPL2512T100M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 1.7 mm
Width : 1.5 mm
Length : 2.5 mm
Shielding : Shielded
DC Current : 300 mA
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 300 mA
Test Frequency : 1 MHz
Saturation Current : 300 mA
Height - Seated (Max) : 1.1938 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 116 In Stock
Applications : Aerospace & defense Pro audio, video & signage PC & notebooks
Mount : Surface Mount
Height : 1.2 mm
Packaging : Cut Tape (CT)
Tolerance : 20 %
Inductance : 10 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 300 mA
Military Standard : Not
DC Resistance (DCR) : 1.17 Ω
Max Operating Temperature : 105 °C