NR4012T2R2N
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
NR4012T2R2N
Part Number : NR4012T2R2N
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : NR4012T2R2N More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 4.2 mm
Width : 4 mm
Length : 3.9878 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 2.2 µH
Case/Package : 1515
Current Rating : 1.65 A
Test Frequency : 100 kHz
DC Resistance (DCR) : 108 mΩ
Max Operating Temperature : 120 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 663 In Stock
Applications : Infotainment & cluster Industrial transport (non-car & non-light truck) Gaming
Mount : Surface Mount
Height : 1.2 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 30 %
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 1.65 A
Saturation Current : 1.65 A
Self Resonant Frequency : 66 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C