LHF15BB121K
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LHF15BB121K
Part Number : LHF15BB121K
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LHF15BB121K More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Shielding : Unshielded
Inductance : 120 µH
Core Material : Ferrite
Test Frequency : 1 kHz
Height - Seated (Max) : 23.0124 mm
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 552 In Stock
Applications : Appliances Test & measurement Enterprise machine
Packaging : Bulk
Tolerance : 10 %
Case/Package : Radial
Current Rating : 2.7 A
DC Resistance (DCR) : 100 mΩ
Self Resonant Frequency : 2.7 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C