LHL08NB2R2M
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LHL08NB2R2M
Part Number : LHL08NB2R2M
Manufacturer : TAIYO YUDEN
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : LHL08NB2R2M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: TAIYO YUDEN. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Q Factor : 40
Shielding : Unshielded
Inductance : 2.2 µH
Case/Package : Radial
Current Rating : 4.1 A
Test Frequency : 7.96 MHz
DC Resistance (DCR) : 17 mΩ
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Fixed Inductors
Qty : 590 In Stock
Applications : Appliances Motor drives Gaming
Height : 9.4996 mm
Diameter : 9 mm
Packaging : Bulk
Tolerance : 20 %
Termination : Radial
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 4.1 A
Lead/Base Style : Radial
Self Resonant Frequency : 56 MHz
Min Operating Temperature : -25 °C