M27C512-90B6
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
M27C512-90B6
Part Number : M27C512-90B6
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : M27C512-90B6 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Height : 3.81 mm
Density : 512 kb
Frequency : 90 GHz
Access Time : 90 ns
Memory Type : EPROM, EPROMs, OTP
Number of Pins : 28
Min Supply Voltage : 4.5 V
Operating Supply Voltage : 5 V
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - Memory
Qty : 989 In Stock
Applications : Datacom module Data center & enterprise computing Enterprise machine
Width : 13.72 mm
Length : 36.83 mm
Voltage : 7 V
Interface : Parallel
Memory Size : 512 kB
Case/Package : PDIP
Max Supply Voltage : 5.5 V
Nominal Supply Current : 50 mA
Max Operating Temperature : 85 °C