90E36AERGI8
Product Categories
Rozee Electronics Co., Ltd
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
90E36AERGI8
Part Number : 90E36AERGI8
Manufacturer : Microsemi
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 90E36AERGI8 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Microsemi. Rozee is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Surface Mount
Case/Package : TQFP
Max Supply Voltage : 3.6 V
Operating Supply Current : 23 mA
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Integrated Circuits (ICs) - PMIC - Energy Metering
Qty : 632 In Stock
Applications : Body electronics & lighting Electronic point of sale (EPOS) Mobile phones
Accuracy : 0.1 %
Number of Pins : 48
Min Supply Voltage : 2.8 V
Max Operating Temperature : 85 °C